Inaltime: 42 cm, Lungime: 17 cm, Latime: 19 cm <br>

In timpul copilariei sale, Vera Timmons a fost martora a numeroase acte de delicventa. Intr-o zi, ea l-a vazut pe vecinul ei mai mic, Peter "Freckles", cu un zambet sarcastic, a facut bucati ursuletul prietenului ei Katherine. In saptamana urmatoare, acelasi Peter, inarmat cu o prastie, a spart fereastra doamnei Carrigan. Intr-o alta zi, "Freckles" a furat o mana de bomboane cu mainile lui murdare din bolul de bomboane al doamnei Aunt Mary. Chiar daca Vera a asistat la toate acestea, toata lumea a spus ca mintea si o acuza pe sora ei mai mica ca fiind autorul crimei. Nedreptatea, adica nedreptatea de a spune adevarul, iar nimeni sa nu o creada, este ceea a condus-o pe Vera Timmons la studiul legilor. Anii au trecut si, dupa o cariera stralucita la universitate, Vera a fost mandra sa-si exercite profesia pe care o dorea atat de mult. Singurul lucru pe care nu va putea sa-l inteleaga niciodata este modul in care oribilul "Freckles" al lui Peter, care in cele din urma a intrat in politica, ar putea deveni senator.

Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
    Rău           Bun

Doamna AVOCAT - Figurina Cadou L

heading_title( Cod 85514; H: 42 L: 17 l: 19 )

Doamna AVOCAT - Figurina Cadou L